تشکیل کادر نوجوان در ۱۲۰ باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم
تشکيل کادر نوجوان در ۱۲۰ باب از کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان قم
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم خبر داد:

تشکیل کادر نوجوان در ۱۲۰ باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم

حجت الاسلام والمسلمين حيدري از تشکيل کادر نوجوان در ۱۲۰ کانون فرهنگي هنري مساجد استان قم در قالب ۱۶۰۰ نوجوان مسجدي تا امروز خبر داد.
شناسه خبر : 45672 تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۴:۲۴

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از استان قم: حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا حیدری» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم امروز در همایش گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: حدود 6 ماه است که در خدمت کانون های مساجد قم هستم و در این مدت برنامه های مختلفی را مبتنی بر راهبرد ترسیم کردیم.

 

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: در این مدت توانستیم برنامه های مختلفی را در سه ساحت هویت بخشی، ساماندهی و توانمندسازی تعریف و اجرا کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین حیدری با بیان اینکه یکی از عملیات هایی که دغدغه ستاد کانون های مساجد و مدیران دراستان بود بحث کادر نوجوانان است، گفت:این موضوع با استقبال بچه مسجدی ها مواجه شد و تا امروز موفق به کادرسازی در 120 کانون  شده ایم که شامل 1600 نوجوان مسجدی فعال می شود.

 

وی با بیان اینکه هر ظرفیتی را که امروز در انقلاب اسلامی داریم برخاسته از مناطق کم برخوردار بوده است ادامه داد: تعداد قابل توجهی از این 1600 نفر نیز از کانون های مناطق کم برخوردار هستند و این فرصت را غنیمت می شماریم چرا که این مناطق در حوزه انقلاب اسلامی نقش آفرینی چشمگیری دارند .

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان قم ادامه داد: بعد از ساماندهی این 1600 کادر نوجوان، پیوست هایی را در ساحت های مختلف مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری برای این برنامه تعریف کردیم، از جمله پیوست تحصیلی، پیوست تهذیب، پیوست مطالعه و کتابخوانی، کارورزی تشکیلاتی، ورزش، اردو و هسته های تربیت محور و غیره که می تواند در راستای اعتلا و ارتقا کانون ها و فعالیت های آنان موثر باشد.

 

وی در پایان از حمایت ها و همراهی های ستاد کانون های مساجد کشور، مدیران استان قم بویژه استاندار محترم، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی، مدیرکل اقتصاد و دارایی، مدیرکل ورزش و جوانان و همه ی دستگاه هایی که از کانون های مساجد حمایت و دستگیری کردند تقدیر و تشکر کرد.