فعالیت کانون‌های مساجد منجر به انتقال ارزش‌های دینی به نسل جدید می‌شود
فعاليت کانون‌هاي مساجد منجر به انتقال ارزش‌هاي ديني به نسل جديد مي‌شود
استاندار قم:

فعالیت کانون‌های مساجد منجر به انتقال ارزش‌های دینی به نسل جدید می‌شود

سرمست در ديدار مديريت و کادر ستاد هماهنگي کانون هاي فهما استان قم با اشاره به جايگاه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد گفت: کانون هاي مساجد ارزش هاي ديني را از نسل گذشته به نسل جديد منتقل مي کنند.
شناسه خبر : 17360 تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۹:۵۴

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) از استان قم، «بهرام سرمست» در دیدار مدیر و کادر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم با تبریک کسب عنوان پایتخت فهما توسط کانون های مساجد استان قم گفت: انتخاب قم به عنوان پایتخت فهما هم به جا وهم شایسته است، هم به لحاظ آن ظرفیت هایی که در قم وجود و هم به لحاظ فعالیت هایی که از سوی مردم ولایت مدار و متدین این شهر در شروع انقلاب اسلامی به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی انجام شده و می‌شود.

 

استاندار قم با بيان اينكه سازمان های فرهنگی و هنری متعددی در ارتباط با مساجد هستند افزود: زمانی برنامه های فرهنگی و هنری محقق می شوند که در تعامل و هماهنگي با مسجد باشند.

 

سرمست با اشاره به نقش مساجد در تربیت معنوی جامعه گفت: مساجد یکی از کانون های جامعه پذیری محسوب می شوند و ارزش ها را از نسل قدیم به نسل جدید منتقل می کنند.

 

وی جذب نسل جوان به مساجد را یکی از مهمترین وظایف متولیان امر مساجد دانست و خاطرنشان کرد: باید با ایجاد فضای طراوت و افزایش مشارکت جوانان زمینه تحقق این مهم میسر شود.

 

استاندار قم همچنین  با اشاره  به محدودیت ها در برگزاری مراسم مختلف به دلیل شیوع کرونا افزود: در ایام اربعین انتظار داریم مساجد به پایگاهی برای طرح مواسات و کمک مومنانه تبدیل شوند.

 

سرمست در ادامه به اهمیت بحث کارکردهای مساجد پرداخت و گفت: مساجد دارای کارکردهای متنوعی است که باید این کارکردها احیا و پررنگ شود.

 

استاندار قم کارکردهای مساجد در راستای تاثیرگذاری بر سایر عرصه ها را بسیار متنوع دانست و تصریح کرد: نو آوری و خلاقیت می تواند این کارکردها را تکثیر کرده و موجب افزایش نقش آفرینی مساجد در جامعه شود.

 

وی به بحث کرونا اشاره کرد و افزود: در این ایام کرونا تاثیرات خود را در همه ی بخش ها گذاشت و در مساجد هم با یک سری محدودیت ها مواجه شدیم اما این به معنی تعطیلی کارکردهای مساجد نیست.

 

استاندار قم ادامه داد: کارکردهای مساجد تعطیل نشده بلکه تبدیل شده و ما می توانیم با نوآوری و خلاقیت حتی کارکردهای مساجد را پررنگ تر کنیم.

 

وی با اشاره به نقش کانون های مساجد عنوان کرد: کانون های مساجد ارزش های دینی را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کند و این بسیار ارزشمند است و باید از این ظرفیت استفاده شود.

 

سرمست در بخش پایانی سخنان خود همکاری دستگاه های دولتی با کانون فرهنگی و هنری مساجد را ضروری دانست.