مجوز الکترونیک برای بیش از 60 درصد کانون های فرهنگی هنری مساجد قم صادر شد
مجوز الکترونيک براي بيش از 60 درصد کانون هاي فرهنگي هنري مساجد قم صادر شد

مجوز الکترونیک برای بیش از 60 درصد کانون های فرهنگی هنری مساجد قم صادر شد

حجت الاسلام والمسلمين سعيد روحاني با بيان اينکه بيش از 60 درصد کانون هاي فرهنگي هنري مساجد قم موفق به دريافت مجوز الکترونيکي شدند، از صدور مجوز الکترونيک براي 265 کانون در استان قم تا امروز خبرداد.
شناسه خبر : 25469 تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۰۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) از استان قم، حجت الاسلام والمسلمین «سعید روحانی» امروز(شنبه دوم اسفند) با اشاره به فرآیند صدور مجوز فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: این مجوزهای الکترونیکی بر اساس اساسنامه جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور صادر می‌شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: مدیران کانون های فرهنگی هنری باید با مراجعه به بخش کاربری کانون به نشانی «پرتال بچه‌های مسجد» نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند .

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه اولویت صدور مجوز الکترونیکی بر اساس امتیاز کانون‌ها در سامانه بچه‌های مسجد است افزود: تسهیل در جریان روند امور اداری هدف از صدور مجوز الکترونیکی است تا در فضای مشخص شده بچه های مسجد با بهره مندی از فضای مجازی در شرایط کرونا فعالان کانون های مساجد استان نسبت به ثبت و دریافت مجوز خود اقدام کنند.

 

وی با اشاره به شرایط اخذ مجوز الکترونیکی ادامه داد: برخورداری کانون از ۲ هزار امتیاز، تطبیق سن مدیر کانون که باید بین ۱۸ تا ۵۰ سال باشد، دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس،ثبت حداقل ۲۰ عضو برای کانون های شهری و ۱۰ عضو برای کانون های روستایی در سامانه، بارگذاری مدارک، داشتن امام جماعت و تکمیل اطلاعات ارکان کانون از جمله شرایط اخذ مجوز الکترونیکی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه سامانه «بچه‌های مسجد» فضایی را فراهم کرده تا کانون‌ها بتوانند از طریق فضای مجازی موارد اداری مربوطه را پیگیری کرده و رفت و آمد آنان به ستاد به حداقل برسد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم در پایان با اشاره به فعالیت 422 کانون فرهنگی هنری مسجد در استان قم گفت: تا امروز 272 کانون برای دریافت مجوز اقدام کرده اند که مجوز الکترونیک برای 265 کانون فرهنگی و هنری مساجد قم صادر شده است و  بقیه در انتظار تایید نهایی هستند.