نقش کانون های مساجد در تحقق بیانیه گام دوم رهبر انقلاب/ تاکید بر نگاه تکلیف‌مدارانه در فعالیت‌ها
نقش کانون هاي مساجد در تحقق بيانيه گام دوم رهبر انقلاب/ تاکيد بر نگاه تکليف‌مدارانه در فعاليت‌ها
مدیر ستاد کانون های مساجد استان قم عنوان کرد:

نقش کانون های مساجد در تحقق بیانیه گام دوم رهبر انقلاب/ تاکید بر نگاه تکلیف‌مدارانه در فعالیت‌ها

حجت الاسلام والمسلمين روحاني با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم تکليف را روشن کرده اند با تاکيد بر نگاه تکليف مدارانه در فعاليت هاي فرهنگي گفت: کانون هاي مساجد در تحقق بيانيه گام دوم نقش بسزايي دارند.
شناسه خبر : 25891 تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۴۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) از استان قم، حجت الاسلام والمسلمین « سعید روحانی» در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد که امروز (دوشنبه 18 اسفند) به صورت مجازی برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت اعیاد رجبیه و تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) گفت: امیدوارم همه ی ما جزو «این الرجبیون» بوده و خداوند توفیق درک ماه شعبان و رمضان را به همه ما عطا کند.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم در ادامه با گرامیداشت سالروز تاسیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: در این سال هایی که از تاسیس آن می گذرد شاهد رشد و نمو و بالندگی کانون های مساجد بوده و شبکه منسجم و فراگیری در سراسر ایران اسلامی در عرصه مسجد بوجود آمده است.

 

وی با بیان اینکه ما باید براین زیست بوم فرهنگی تکیه زده و حسن استفاده را از آن ببریم گفت: در طرح ملی فهما که امسال با عنوان ایران قوی برگزار شد برنامه های بسیار قوی و خوبی انجام شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی خطاب به مسئولان کانون های مساجد استان قم ادامه داد: همه ی این موفقیت ها با همت و تلاش صادقانه شما مدیران کانون ها بدست آمده است و ما نیز تلاش میکنیم با خدمت صادقانه زحمات شما را اجر نهیم.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد ثابت کرده اند که نه تنها در برنامه های فرهنگی بلکه در برنامه های اجتماعی نیز باقوت وارد عرصه شده اند.

 

وی ادامه داد: حضور پررنگ کانون های مساجد در دوران کرونا از جمله ضدعفونی معابر و منازل، کمک به کادر درمان، دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا و غیره ثابت کرد که کانون ها در عرصه های اجتماعی نیز همچون عرصه های فرهنگی موثر و پویا هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی همچنین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تکلیف را روشن کرده اند گفت: کانون های مساجد در تحقق بیانیه گام دوم نقش بسزایی بر عهده دارند و با کمک شما مسئولین کانون ها می توانیم به مطالبات رهبر معظم انقلاب لبیک بگوییم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه همه ما باید با نگاه تکلیف مدارانه فعالیت کنیم تصریح کرد: برخی با نگاه امکانات و بودجه به فعالیت ها نگاه کرده و برنامه ریزی می کنند اما در استان قم این نگاه تکلیف مدارانه کاملا مشهود است.

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی ادامه داد: مدیران کانون ها همه دغدغه مند بوده و بنا بر وظیفه در مسائل فرهنگی ورود  می کنند و ما نیز از شما می خواهیم که با همین نگاه همیشگی و تکلیف مدارانه همچنان نقش آفرینی کنید.

 

لازم به کر است در پایان این جلسه از تعدادی از کانون های فرهنگی هنری  برتر و موفق استان به قید قرعه تقدیر شد.