کانون های مساجد نقش مهمی در تربیت جهادی نسل جدید دارند
کانون هاي مساجد نقش مهمي در تربيت جهادي نسل جديد دارند
عضو خبرگان رهبری:

کانون های مساجد نقش مهمی در تربیت جهادی نسل جدید دارند

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد نقش مهمي در تربيت جهادي نسل جديد برعهده دارند.
شناسه خبر : 25892 تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۳۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) از استان قم، حجت الاسلام و المسلمین علی اسلامی ضمن گرامیداشت ایام تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد ابراز داشت: اصل تشریع و تقنین امور مساجد از صدر اسلام به وسیله پیامبر اکرم(ص) و پیش از آن از سوی دیگر پیغمبران الهی همواره مورد توجه و تأکید بوده، چه آن که به خصوص در دوران اسلام، مسجد کانون برنامه ها و حرکت های جهادی، تربیتی و علمی و فرهنگی بوده است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت فوق العاده جایگاه مسجد در قرآن کریم و کلام نورانی حضرات معصومین(ع) گفت: تربیت در مسجد مساله بسیار مهمی است که در سیره و کلام پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بسیار مورد توجه و تأکید فراوان قرار گرفته، چه آن که نقش مسجد چه در زمینه فراخوان مردم برای جهاد با دشمنان خدا، همچنین همفکری با آن ها به منظور انجام برنامه های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و نیز مشارکت در عرصه های سیاسی از زمان ائمه اطهار(ع) به خصوص دوران رسول خدا(ص) بسیار مشهود و پررنگ بوده است.

 

استاد حوزه علمیه همچنین افزود: در دوران انقلاب اسلامی نیز توجه ویژه ای به نقش مساجد شد، چه آن که در جریان نهضت حضرت مام (ره) و نیز سال های ابتدای پس از پیروزی انقلاب و همچنین دوران دفاع مقدس، مساجد نقش مهم و کلیدی در عرصه های فرهنگی، تربیتی، آمادگی برای جهاد و ... داشته اند.

 

وی ادامه داد: بی شک از این به بعد نیز اگر بخواهیم کشور ما از دسیسه و توطئه دشمن مصون باشد، باید نقش و محوریت مساجد پررنگ شود و مساجد صرفاً محل عبادت و نماز جماعت نباشد بلکه برنامه های فرهنگی و اجتماعی با محوریت آموزه های دینی و رویکرد انقلابی مورد توجه قرار گیرد.

 

اسلامی با تأکید بر این که احیای مساجد و توجه به نقش آنها، لازمه حراست از انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: از سویی دیگر ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد باید عزیزان بسیجی و نسل جدید فعال و پویا را بیش از پیش مورد عنایت و تفقد قرار دهند و با برخورد عطوفت آمیز و مهربان و مناسب با آن ها زمینه جذب هر چه بیشتر نسل جدید به مساجد را فراهم نمایند.

 

وی گفت: به هر صورت کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند در کنار بسیج ، نقش مهمی در تربیت جهادی نسل جدید و مقابله با توطئه های نرم فرهنگی دشمنان داشته باشند.