لزوم حمایت جدی مسئولان از تقویت کارکردهای متنوع و مؤثر کانون های مساجد
لزوم حمايت جدي مسئولان از تقويت کارکردهاي متنوع و مؤثر کانون هاي مساجد
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی تاکید کرد:

لزوم حمایت جدی مسئولان از تقویت کارکردهای متنوع و مؤثر کانون های مساجد

عضو هيئت علمي پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي بر لزوم حمايت جدي مسئولان از تقويت کارکردهاي متنوع و مؤثر کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد تأکيد کرد.
شناسه خبر : 25899 تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۳:۲۱

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما) از استان قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «محمدعلی لیالی» ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد با ابراز گلایه از برخی مسئولان و مدیران کشور که متاسفانه پس از هشدارهای چندین ساله مقام معظم رهبری، هنوز عمق تهاجم فرهنگی دشمن و اثرات گسترده و مخرب آن را درک و فهم نکرده و یا به آن کم توجه و بی توجه هستند، گفت: ما باید برای ترمیم شکاف های فرهنگی و تربیتی و خنثی سازی توطئه ها و فتنه های دشمن به ویژه در مقوله فرهنگی و هنری و نیز ابعاد رسانه ای، به سنگرهای مهمی چون مساجد بازگردیم.

 

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی افزود: امام راحل عظیم الشأن (ره) در آن جمله معروف تکلیف ما را مشخص کردند" مساجد سنگر است، سنگرها را باید پر کرد". حقیقتاً اگر به همین فرمایش خمینی کبیر عمل می شد، بسیاری از مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی کشور ما مرتفع می گشت.

 

وی همچنین گفت: به هر حال در سنگر بسیار مهمی چون مسجد، کانون های فرهنگی و هنری می توانند محفل و محلی برای شناسایی و تقویت استعدادها و توانمندی های نسل جوان باشند و از این رو باید با مدیریت و نظارت مطلوب، زمینه ای فراهم کرد که این کانون ها تقویت شوند.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: به هر حال ما باید کاری کنیم که مساجد رونق سال های ابتدای انقلاب را مجدد پیدا کنند و یکی از عوامل مهم در تحقق این هدف، توجه به کارکردهای متنوع و گسترده کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

 

وی گفت: با توجه به این که در دنیای امروز، نسل جدید، علائق خاص فرهنگی و هنری و نیز رسانه ای پیدا کرده، می توان این علاقه مندی ها را به شکل مطلوب در بستر کانون ها ، برنامه ریزی و هدایت کرد که در نهایت خروجی این مساله باعث تقویت انقلاب اسلامی و بهره گیری صحیح از ظرفیت نسل جوان شود.